17 Úno

Čtvrté vítězství Čechů na ME – Česko – Itálie 3:0

Vítězstvím 3:0 skončilo utkání českého týmu s největším soupeřem ve skupině, Itálií a bylo to již čtvrté vítězství Čechů v řadě na mistrovství Evropy. Tento zápas byl klíčovým pro konečné umístění obou týmů v tabulce po odehraní základní části turnaje.

Oba týmy měly postup do semifinále již zajištěn. Šlo tedy o to, kdo se v semifinále potká s vítězem skupiny A a favoritem turnaje Norskem. Čechům i Italům šlo tedy o vítězství.
Úvodní třetina vyšla českým sledge hokejistům na výbornou. Češi měli prvních 15 minut jasnou převahu a třetina skončila výsledkem 2:0 pro náš tým. Góly střelili za ČR Jiří Berger a Michal Geier. Ve druhé třetině branky nepadly ani na jedné straně, za to však přibylo vyloučených. Ve třetí třetině předvedl několik výborných zásahů v české brance Michal Vápenka a zachránil českému týmu čisté konto. Další Michal, a to Michal Geier, ještě posílil náskok Čechů, když v 39. minutě vstřelil další gól do soupeřovy branky a zvýšil skóre na konečných 3:0 pro Českou republiku. V solleftelské aréně tedy opět zazněla česká hymna.

Náš tým si tímto výsledkem pojistil svou vedoucí pozici ve skupině B a nastoupí v sobotu v semifinále proti papírově slabšímu soupeři Estonsku. Poražení Italové budou bojovat proti Norsku. Sobotní zápas Česko – Estonsko začíná ve 20:30.

ČR – Itálie 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky: 4. Berger (Geier), 15. Geier (Hábl), 39. Geier (Šafránek).
Rozhodčí: Edenborg – Hetlman, Orava. Vyloučení: 5:3, navác Planker (Itálie) 10 minut. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 15. Vývoj utkání: 3:0.

Česká republika: Vápenka – Kubeš, Kvoch, Berger, Hrbek, Šafránek, Hábl, Geier, Palát, Fojtík, Raul, Klíma
Itálie: Stillitano – Rosa, Planker, Cavaliere, Winkler, Radice, Balosetti, Chiarotti, Macri, Stella, Condello, Leperdi